Калушезнавство в історії Бойківського краю

12 листопада 2022 року завідувач кафедри соціально-гуманітарних наук представники Івано-Франківської академії Івана Золотоустого Руслан Делятинський в будинку Івано-Франківської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Івана Франка взяв участь у зустрічі наукової і творчої інтелігенції на тему «Калушезнавство в історії Бойківського краю», модератором якої був Олег Малярчук, доктор історичних наук, професор кафедри філології та перекладу Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, член правління Івано-Франківської обласної організації Національної спілки краєзнавців України, головний редактор наукового часопису «Калуські історичні студії» і член редколегії наукового журналу «Добрий Пастир: науковий вісник Івано-Франківської академії Івана Золотоустого. Богослов’я. Філософія. Історія».

Під час зустрічі Олег Малярчук представив наукові досягнення в галузі історичного краєзнавства, присвячені історичному минулому міста Калуша та Калущини, авторами яких стали відомі історики, краєзнавці, письменники, журналісти, громадсько-культурні діячі. Відтак своїми ідеями та пропозиціями поділилися інші учасники зустрічі, зокрема, голова Івано-Франківської обласної організації Національної спілки краєзнавців Михайло Косило, страший науковий співробітник Краєзнавчого музею Калущини Іван Тимів, доцент кафедри українознавства Івано-Франківського національного медичного університету доктор історичних наук Ігор Любчик та інші гості.

У своєму виступі завідувач кафедри соціально-гуманітарних наук представники Івано-Франківської академії Івана Золотоустого Руслан Делятинський підкреслив необхідність розвитку історико-краєзнавчих досліджень, в контексті яких, наприклад, Науково-дослідний інститут історії Церкви Івано-Франківської академії Івана Золотоустого розробляє науковий проект «Біографічний словник духовенства Станиславівської єпархії УГКЦ (1885–1946 рр.)».

Учасники цього форуму мали можливість ознайомитися з тематичною книжковою виставкою «Калушезнавство в історії бойківського краю», яку підготували фахівці відділу кразнавчої літератури обласної бібліотеки. Важливим результатом наукових творчих зусиль стане заплановане у травні 2023 року видання чергового наукового збірника «Калуські історичні студії».

Детальніше про цей захід – на сайті Івано-Франківської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Івана Франка.