ХРОНОЛОГІЯ МІЖНАРОДНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Івано-Франківської академії Івана Золотоустого

26 жовтня 2018 року проректор з наукової роботи Олег Білоус прийняв участь в Міжнародній конференції “Вплив військової агресії РФ на Донбасі на міжнародну ситуацію: політичний, гуманітарний та безпековий виміри”.

Конференції проходила в місті Краматорську Донецької області на базі Антикризового медіа-центру.

В роботі конференції взяли участь науковці, аналітики, експерти, громадські діячі з України, Білорусі, Вірменії і Польщі. В ході виступів і дискусій обговорювалися проблеми внутрішньої і зовнішньополітичної ситуацій, порушення кордонів, окупації Криму і частини Донецької та Луганської областей, боротьби з інформаційною пропагандою та фейковими новинами, ситуація в гуманітарній сфері, зокрема, русифікація і релігійно-конфесійні впливи. Під час конференції окремо акцентували на питанні визволення полонених, які захоплені бойовиками на окупованих територіях і пошуку тих, чиє місце перебування невідоме.

Учасники конференції дійшли висновку, що потрібно якнайшвидше визначити шляхи і напрями локалізації військових дій задля подолання загроз системам глобальної і регіональної безпеки, викликаних агресивно політикою Росії.

11 лютого 2019 року в Івано-Франківській академії Івана Золотоустого відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція з міжнародною участю «Християнська педагогіка в іменах та освітньо-виховних ідеях».

Організатори конференції – Івано-Франківське Архиєпархіальне управління УГКЦ, Івано-Франківська академія Івана Золотоустого, Департамент освіти, науки та молодіжної політики Івано-Франківської обласної державної адміністрації, Івано-Франківський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти, Бучацьке єпархіальне управління УГКЦ, Лондонська єпархія Пресвятої Родини УГКЦ.

В роботі конференції взяли участь понад 70 науковців, дослідників, експертів, педагогів з Києва, Львова, Тернополя, Бучача, Івано-Франківська та Івано-Франківської області, а також з Великобританії і Канади.

Із вітальними словами до учасників конференції звернулися Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський, кандидат наук з богослов’я, доцент Володимир Війтишин, Єпископ Бучацький, магістр богослов’я Дмитро Григорак, Єпископ Лондонський, доктор богослов’я Гліб Лончина, начальник відділу у справах національностей і релігій, заступник начальника управління культури, національностей та релігій Івано-Франківської ОДА Тетяна Лапка, проректор з наукової роботи Івано-Франківського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, доцент кафедри менеджменту та освітніх інновацій, кандидат педагогічних наук Ольга Барабаш.

Конференція пройшла у формі пленарного і чотирьох секційних засідань, під час яких науковці, експерти, дослідники, практичні педагоги обговорили проблеми розвитку християнської педагогіки крізь призму її визначних репрезентантів, історичні аспекти розвитку християнської педагогіки в Україні, громадську і педагогічну діяльність визначних українських педагогів у контексті суспільного життя Галичини та української діаспори ХХ століття у сфері формування християнських моральних цінностей, окремо зупинилися на постаті українського педагога Івана Боднарука. Особлива увага акцентувалася на обговоренні стану та перспектив розвитку християнської педагогіки в Україні у контексті сучасних викликів.

Всі учасники отримали Сертифікати учасників.

Івано-Франківська академія Івана Золотоустого виступила співорганізатором Міжнародної конференції «Електоральні процеси в посттоталітарних країнах як цивілізаційний вибір: QUO VADIS?», яка відбулася 16 лютого 2019 року в Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича.

Співорганізаторами конференції також були Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, громадська організації «Центр регіональної співпраці «Діалог», Спілка українців Молдови «Заповіт», громадська організація «Центр політичних наративів демократії», Чернівецька обласна громадська організація «Інститут Бессарабії», Східноєвропейська регіональна мережа Глобального партнерства з попередження збройних конфліктів (GPPAC) та інформаційні партнери – Polonews і Centrul Media BucPress Cernăuți.

В роботі конференції взяли участь народний депутат України Григорій Тіміш, заступник голови Чернівецької ОДА Ігор Богатирець, Консул генерального консульства Румунії у Чернівцях Едмонд Неагоє, науковці, експерти, аналітики, громадські діячі, дипломати з Білорусі, Молдови, Польщі, Румунії, України.

Івано-Франківську академію Івана Золотоустого на конференції представляв проректор з наукової роботи Олег Білоус

Модератором заходу був професор кафедри міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Сергій Федуняк.

Учасники конференції обговорили актуальні проблеми електоральних процесів на пострадянському просторі, зупинилися на викликах і загрозах, які несуть втручання у виборчий процес зовнішніх факторів, змоделювали можливі сценарії розвитку політичної ситуації в окремих країнах в умовах активної виборчої кампанії. В ході дискусії було опрацьовано можливі напрямки і принципи протидії ймовірній фальсифікації виборчого процесу та обговорено прогностичні сценарії результатів майбутніх виборів в Білорусі, Молдові та Україні.

Під час роботи конференції Олег Білоус провів перемовини щодо налагодження співпраці та організації спільних заходів із старшим науковим співробітником Інституту стратегічних досліджень при Президентові України Валерієм Кравченком, аналітиком проекту Belarus Security Blog, головним редактором альманаху Varta, журналістом телеканалу Белсат (Білорусь) Зміцером Міцкевичем, професором кафедри міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Сергієм Федуняком, завідувачем кафедри політології та державного управління Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Анатолієм Круглашовим, кореспондентом «Obserwator Międzynarodowy» Павлом Лодиним, професором кафедри політичних наук та державного управління Донецького національного університету імені Василя Стуса Миколою Примушем, головою громадської організації «Центр регіональної співпраці «Діалог» Олександром Руснаком, доцентом кафедри політичних наук та державного управління Донецького національного університету імені Василя Стуса Володимирем Кіпенем та з іншими особами.

22-23 березня 2019 року студенти Івано-Франківської академії Івана Золотоустого Ігор Станіщук і Григорій Гулковський взяли участь у ХХІ Міжнародній науково-практичній конференції «Релігія і держава у пошуках modus Vivendi: українські реалії та світовий досвід», яка проходила у Львові, в Українському Католицькому Університеті. Підготував студентів до участі в даній конференції викладач кафедри богослов’я Василь Тучапець в рамках діяльності Студентського наукового товариства ІФА.

Головними доповідачами на конференції були протоієрей ПЦУ, ректор Відкритого православного університету Святої Софії-Премудрості Георгій Коваленко; народний депутат України, голова Комітету з питань культури і духовності ВРУ, журналіст Микола Княжицький; доктор історичних наук, проректор з наукової роботи УКУ Ігор Скочиляс; правозахисник, публіцист, релігієзнавець, проректор із питань призначення та місії УКУ, президент Інституту релігії та суспільства УКУ Мирослав Маринович.

Протягом двох днів науковці з України, Білорусі та Польщі ділилися своїми думками щодо оптимізації державно-церковних відносин в Україні у контексті європейського і світового досвіду. Особливо варто відзначити теплу та дружню атмосферу, яка панувала протягом усього заходу. «Ми прощалися із сумом у серці та бажанням якнайшвидше зустрітися знову. Кожен із нас, повертаючись додому, відчував, що він не просто збагатився науковим досвідом та познайомився з новими людьми – ми знайшли тут друзів» – поділився своїми враженнями Григорій Гулковський. Нагадаємо, УКУ вже двадцять перший рік поспіль проводить наукові конференції, в яких беруть участь молоді науковці з різних країн.

04 квітня 2019 року в Івано-Франківській академії Івана Золотоустого в рамках проекту «Зустріч з цікавими людьми» побували Муфтій мусульман України, шейх Саід Ісмагілов (Київ) та Голова ісламського культурного центру імені Мухаммада Асада (Львів) Амін Аль Касем.

Під час візиту гості виступили в ефірі обласного телебачення «Галичина», дали інтерв’ю журналістам ТРК «UA:Карпати» і ТРК РАІ.

Представники мусульманської громади України побували в бібліотеці Академії і подарували 26 примірників наукової, релігійної і пізнавальної літератури для академічної книгозбірні, зокрема, сучасний україномовний переклад Корану.

Головною подією стала зустріч зі студентами, викладачами і гостями Академії, під час якої Муфтій Саід Ісмагілов виступив з лекцією про іслам та історію мусульман. Далі присутні мали можливість задати запитання гостям та отримати змістовні відповіді.

Зустріч пройшла в дружній та затишній атмосфері. Дякуємо гостям за цікаві пізнавальні розповіді про одну із світових релігій – іслам і за щедрий книжковий подарунок!

У конференц-залі Івано-Франківської академії св. Івана Золотоустого, 18 квітня 2019 р. відбувся науково-практичний семінар «Міжрелігійний погляд на подружжя».

Метою заходу було ознайомити студентів духовного навчального закладу та усіх бажаючих із вченням про подружжя та родинне життя різних релігій та християнських конфесій (Християнство, Іслам, Юдаїзм, Буддизм).

Семінар складався із двох частин. У першій частині було передбачено проведення тематичних лекцій. Першу тему висвітлив п. Ігор Леньо (ліцензіат) – «Подружжя в Юдаїзмі», друга тема була присвячена «Подружжя у ісламі», яку доповідав п. Роман Назаренко докторант Тілбурзького Університету  (Нідерланди). Третя презентація була присвячена «Подружжя у буддизмі», яку презентував п. Назар Петрів –  докторант богослов’я  Українського Католицького Університету (Україна), Історія Церкви, науковий співробітник Інституту родини та подружнього життя УКУ.  Погляд Християнства на окремі питання морально-етичних норм подружжя, висвітлив о. Руслан П’яста – викладач Івано-Франківської академії Івана Золотоустого.

Друга частина була присвячена дискусії, відповідям на питання, обговорення даних тематик.

Модерував науково-практичний семінар о. Юрій Козловський - керівник відділу студентського життя Українського Католицького Університету.

23 квітня 2019 року в Івано-Франківській академії Івана Золотоустого відбулася Міжнародна конференція експертів «Екологічні виклики в умовах геополітичних трансформацій».

Організатори конференції – Івано-Франківська академія Івана Золотоустого, Бюро Української Греко-Католицької Церкви з питань екології, Громадська організація «Центр політичних наративів демократії», Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу.

В роботі конференції взяли участь експерти з Білорусії, Вірменії, Грузії, Литви, Польщі, Румунії, України. Зокрема, з фундаментальними доповідями виступили: Павло Жебрівський – голова Донецької обласної військово-цивільної адміністрації (11.06.2015-13.06.2018), народний депутат України IV-VI скликань (Україна, місто Київ); Володимир Шеремета – керівник Бюро Української Греко-Католицької Церкви з питань екології (Україна, місто Івано-Франківськ); Віліус Камінскас – президент Литовської асоціації атлантичного договору (Литва, місто Вільнюс); Габріел Тамаяну – директор Департаменту екології повіту Марамуреш (Румунія, місто Бая-Маре);Олег Мандрик – перший проректор Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу (Україна, місто Івано-Франківськ); Дмитро Бондзик – старший науковий співробітник відділу Енерготехнологічного використання твердого палива Інституту вугільних енерготехнологій Національної академії наук України, кандидат технічних наук (Україна, місто Київ); Ніка Чітадзе – директор Центру міжнародних досліджень Міжнародного Чорноморського університету (Грузія, місто Тбілісі); Євген Хлобистов – директор Міжнародного науково-дидактичного інституту Вищої економіко-гуманітарної школи (Польща, місто Бєльско-Бяла); Татьяна Мішаткіна – професор кафедри соціально-гуманітарних наук і сталого розвитку Міжнародного державного екологічного інституту імені Андрія Дмитровича Сахарова Білоруського державного університету (Білорусія, місто Мінськ). А також в онлайн-версії SKYPE мали можливість виступити: Егідіус Вареікіс – депутат Сейму Литовської Республіки, заступник голови комітету закордонних справ (Литва, місто Вільнюс); Ваан Мартиросян – член Всесвітньої екологічної коаліції недержавних організацій «Стоп Мецамор», громадський активіст, журналіст Geopolitical Club (Вірменія, місто Єреван); Максим Бородін – депутат Маріупольської міської ради, громадський активіст (Україна, місто Маріуполь).

Із вітальними словами до учасників конференції звернулися Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський, кандидат наук з богослов’я, доцент Володимир Війтишин, ректор Івано-Франківської академії Івана Золотоустого, кандидат наук з богослов’я, доцент, митрофорний протоієрей Олександр Левицький, український політик, у минулому голова Донецької обласної військово-цивільної адміністрації Павло Жебрівський, представник управління екології і природніх ресурсів Івано-Франківської обласної державної адміністрації Петро Кульба, проректор з наукової роботи Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу Ігор Чудик, голова громадської організації «Центр політичних наративів демократії» Микола Бійовський, керівник Бюро Української Греко-Католицької Церкви з питань екології Володимир Шеремета, депутат Івано-Франківської міської ради Роман Харук.

Модератор конференції – Світлана Михайлюк, завідувач відділу наукових програм та проектів Національного музею народного мистецтва Гуцульщини та Покуття імені Йосафата Кобринського, кандидат філософських наук, (Україна, місто Коломия).

Конференція пройшла у форматі круглого столу і чотирьох сесійних засідань, під час яких обговорювали важливі теми: «Мілітарні аспекти національної та міжнародної екологічної безпеки. Виклики і загрози екологічній безпеці на окупованих територіях Донбасу і Криму», «Соціальні аспекти екології. Екологічна освіта як інструмент забезпечення сталого розвитку», «Екологічний моніторинг та стратегічна екологічна оцінка як складові ефективної екологічної політики», «Ресурсна незалежність в системі національної безпеки».

Івано-Франківська академія Івана Золотоустого щиро вдячна усім учасникам конференції за ґрунтовні доповіді та плідну співпрацю з Академією.

До уваги учасників конференції була представлена тематична виставка, яку організували бібліотека Академії і Бюро Української Греко-Католицької Церкви з питань екології.

За результатами роботи конференції буде видано збірник матеріалів.

24-26 квітня 2019 року проректор з наукової роботи Олег Білоус взяв участь в роботі Міжнародної конференції експертів "Об'єднання досвіду для розробки системи раннього попередження і протидії гібридним загрозам".

Форум проходив у столиці Литовської Республіки місті Вільнюсі в Міністерстві закордонних справ Литви. Організатори конференції - Національний інститут стратегічних досліджень при Президентові України, Міністерство закордонних справ Литви, Центр східноєвропейських досліджень (Вільнюс).

В роботі конференції взяли участь експерти, науковці, аналітики з 14 країн. Під час роботи конференції її учасники обговорили сучасні геополітичні стратегічні і тактичні методи протистояння гібридним загрозам у світі. Особлива увага була звернута на активізацію зусиль всіх зацікавлених сторін для нейтралізації гібридних викликів і загроз щодо України.

Під час проведення конференції Олег Білоус провів перемовини з організаторами і учасниками заходу щодо можливості організації міжнародного експертного наукового форуму в Івано-Франківську на базі Академії Івана Золотоустого.

З 09 по 12 травня 2019 року у м. Івано-Франківськ за підтримки Івано-Франківської міської ради, Івано-Франківської обласної ради, Івано-Франківської обласної державної адміністрації, Івано-Франківської обласної організації Національної спілки письменників України, видавництва ТОВ «Медіасон»  пройшов 2-й Книжковий фестиваль «СЛОВО», метою якого є  створення майданчику  по напрацюванню ефективних рішень для покращення рівня культури, грамотності та освіти нашого суспільства, привернення уваги до читання, популяризація української книги та видавництв, а також продемонструвати важливість розуміння слів та культури у всіх аспектах нашого життя.

У ньому взяли участь як українські видавці так і гості та учасники  із Молдови, Бельгії, Данії  та інших країн. В рамках самого фестивалю створена оригінальна платформа для спілкування представників різних народів,  мов, культур, релігій, традицій. Всіх учасників єднає Слово – першооснова будь-якої комунікації та порозуміння.  Із заходів передбачається проведення презентацій нових книжок, спілкування із авторами, прес-конференції, круглі столи, відкриті лекції, виступи на радіо та телебаченні.

Проведено Круглі столи на теми:

-  «Роль слова в міжрелігійному діалозі»

- «Стан освіти, як це впливає на стан суспільства, ключові перешкоди у навчанні та  шляхи їх подолання. Роль словників у процесі навчання»

-  «Роль та вплив культури на стан нашого суспільства» 

- «Сучасні дії по покращенню рівня читання, грамотності, освіти та популяризації читання»

- «Екологія на Землі та в Космосі. Вплив культури на безпеку нашого існування та виживання в сучасних умовах»

- «Развиток  жанрової  літератури. Вплив  літератури в жанрі наукової-фантастики на рівень науково-технічного развитку»

Ну а читачі мали можливість зустрітися із авторами:

- Коктюха Андрій,  Крамер Борис, Синюк Сергій, Кузюк Роман, Варламов Олександр, Елене Віктор, Фролов Валерій, Руденко Галина (редактор книги космонавта Леоніда Каденюка), Руснак Констянтин.

Партнерами фестивалю виступили Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника, Івано-Франківська академія імені Івана Златоустого.

16 травня 2019 року до Івано-Франківської академії Івана Золотоустого завітали заступник директора Департаменту охорони культурної спадщини при Міністерстві культури Литовської Республіки Аудріус Скайстіс, заступник начальника відділу музейно-освітньої роботи Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника Діана Маринич, старший науковий співробітник відділу проблем зовнішньої політики та міжнародної безпеки Національного інституту стратегічних досліджень при Президентові України Валерій Кравченко та заступник начальника відділу з питань конфліктного та постконфліктного врегулювання Міністерства тимчасово окупованих територій Анна Кравченко.

В рамках співпраці були проведені переговори з ректором Академії, митрофорним протоієреєм Олександром Левицьким, проректором з наукової роботи Олегом Білоусом і директором бібліотеки Іванною Стрихар. Зокрема, заступник директора Департаменту охорони культурної спадщини при Міністерстві культури Литовської Республіки Аудріус Скайстіс висловив пропозицію щодо підготовки спільного українсько-литовського проекту задля збереження культурної спадщини.

Заступник начальника відділу музейно-освітньої роботи Діана Маринич запропонувала започаткувати співпрацю між Івано-Франківською академією Івана Золотоустого та Національним Києво-Печерським історико-культурним заповідником з метою організації спільних наукових, культурно-мистецьких досліджень.

Директор бібліотеки Іванна Стрихар представила гостям унікальний академічний фонд рідкісних видань та рукописів, а також розповіла про науково-дослідницьке опрацювання стародруків.

На завершення учасники зустрічі обмінялися пам’ятними подарунками, а гості запросили представників Академії відвідати Департамент охорони культурної спадщини при Міністерстві культури Литовської Республіки, Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник, Національний інститут стратегічних досліджень при Президентові України та Міністерство тимчасово окупованих територій у місті Києві.

18 травня 2019 року проректор з навчально-методичної роботи отець-доктор Андрій Чорненко взяв участь в міжнародній конференції «Право Східних Католицьких Церков. Минуле – теперішнє – майбутнє».

Організатори конференції – Католицький Люблінський Університет та Василіянський інститут філософсько-богословських студій ім. Й. В. Рутського (Львів-Брюховичі). В роботі конференції взяли участь Церковні юристи України, Польщі та Вірменії. о. д-р Андрій Чорненко виступив із доповіддю: «Екуменізм в Україні в сучасних реаліях» та отримав Сертифікат учасника.

26 травня-01 червня 2019 року проректор з наукової роботи Олег Білоус взяв участь в семінарі «Інституційний менеджмент», який проходив на базі Клініки імені Вахтанга Бочорішвілі (Грузія) та отримав Сертифікат учасника 001 (108 годин).

10 липня 2019 року Івано-Франківську академію Івана Золотоустого відвідали гість з Німеччини, представник української діаспори пан Ігор Біланюк та Архиєпископ і Митрополит Івано-Франківський Володимир Війтишин.

Проректор з наукової роботи Олег Білоус і професор кафедри богослов’я, отець Олег Каськів розповіли гостям про особливості Академії, про навчальну, наукову роботу, міжнародну співпрацю та окремо зупинилися на поточних і перспективних проектах.

Пан Ігор та Владика Володимир Війтишин ознайомилися з ходом вступної кампанії до Академії, оглянули аудиторний фонд, а також побували в бібліотеці, де їм було представлено фонд рідкісних видань, технічне оснащення та сучасний бібліотечний фонд.

Під час перемовин було обговорено перспективи співпраці та розвитку академії в контексті нових завдань, які стоять перед навчальним закладом нового типу.

Пан Ігор Біланюк подарував для академічної бібліотеки книги із власної колекції.

09-16 серпня 2019 року проректор з наукової роботи Олег Білоус взяв участь в семінарі «Інституційний менеджмент», який проходив на базі Клініки імені Вахтанга Бочорішвілі (Грузія) та отримав Сертифікат учасника 002 (108 годин).

27 серпня 2019 року Івано-Франківську академію Івана Золотоустого відвідала голова координаційно-виконавчої Ради Всеамериканської громадської Організації «Нова Українська Хвиля» пані Мирослава Роздольська.

Пані Мирослава провела перемовини з ректором Академії отцем-доктором Олександром Левицьким, побувала в аудиторіях та оглянула інші приміщення Академії.

В академічній бібліотеці відбулася зустріч з колективом Академії, під час якої гостя розповіла про діяльність українських діаспорних організацій США і Канади. Під час зустрічі виступили ректор Академії отець-доктор Олександр Левицький, проректори Академії отець-доктор Андрій Чорненко і пан Олег Білоус та директор бібліотеки пані Іванна Стрихар.

Директор бібліотеки представила пані Роздольській академічний бібліотечний фонд, зокрема, фонд Митрополита Андрея Шептицького та розповіла про діяльність книгозбірні.

10 вересня 2019 року проректор з наукової роботи Івано-Франківської академії Івана Золотоустого Олег Білоус взяв участь в роботі круглого столу з міжнародною участю «Про важливість освіти з паліативної допомоги в Україні».

Захід проходив у Івано-Франківському національному медичному університеті. Розпочала роботу круглого столу перший проректор ІФНМУ професор Ганна Ерстенюк, яка наголосила на важливості об’єднання зусиль різних структур і організацій задля вдосконалення надання паліативної допомоги в Україні.

В роботі круглого столу взяли участь представники Івано-Франківської ОДА і обласної ради, міської влади, навчальних закладів, релігійних, медичних, соціальних, благодійних структур тощо.

Із презентаціями виступили міжнародні експерти з паліативної допомоги, зокрема директор світового альянсу госпісної та паліативної допомоги пан Стефен Конор, виконавчий директор Європейської Асоціації Паліативної Допомоги пані Джулія Лінг, професор Мальтійського госпіталю пан Петер Ніеланд, керівник академії з паліативної допомоги при Johannes-Hospice-Munster пан Андреас Стеглі та інші.

Учасники круглого столу обмінялися думками щодо ситуації в Україні в галузі паліативної допомоги, виокремили проблемні питання, провели дискусію щодо можливих шляхів вдосконалення і оптимізації паліативної допомоги та обговорили напрями співпраці.

Під час роботи круглого столу голова комісії у справах душпастирства охорони здоров’я Івано-Франківської Архиєпархії УГКЦ отець Ярослав Рохман презентував книгу «Кваліфікаційний курс паліативної допомоги для духовних наставників».

19 вересня 2019 року проректор з наукової роботи Івано-Франківської академії Івана Золотоустого Олег Білоус взяв участь в Регіональному семінарі-тренінгу "Гібридна агресія: розпізнати та попередити", який проходив у місті Львові. Учасниками семінару тренінгу були представники ЗМІ, громадських організацій, аналітики, експерти, студенти із Львівщини, Волині, Тернопільщини, Рівненщини та інших регіонів.

Захід відбувався у рамках діяльності Платформи Україна-НАТО з вивчення досвіду протидії гібридній війні із залученням представників державного сектору управління та місцевого самоврядування, експертів неурядових організацій, науковців, представників іноземних дипломатичних представництв та міжнародних організацій в Україні.

Модератором семінару виступив старший науковий співробітник Національного інституту стратегічних досліджень при Президентові України, директор Донецької міської громадської організації «Центр міжнародної безпеки» Валерій Кравченко.

Перед учасниками виступили Голова Держкомтелерадіо України Олег Наливайко, державний експерт з координації європейської і євроатлантичної інтеграції Секретаріату Кабінету Міністрів України Денис Чорний, начальник відділу з питань євроатлантичної інтеграції Держкомтелерадіо України Вікторія Громова.

Із доповідями-презентаціями виступили Валерій Кравченко, заступник начальника управління Центрального апарату СБУ Дмитро Дорохін, Координаторка програми дослідження та питань боротьби з дезінформацією Національного демократичного інституту міжнародних відносин Тетяна Карась, старший науковий співробітник Національного інституту стратегічних досліджень при Президентові України, заступник директора Донецької міської громадської організації «Центр міжнародної безпеки Микола Замикула, керівник академічного відділу та викладач програми «Етика. Політика. Економіка» Українського католицького університету Дмитро Шеренговський.

Олег Білоус презентував дослідження «Релігійність як сфера гібридних впливів. Церква як зброя агресора».

Учасники семінару взяли участь у тренінгу-практикумі «Гібридна загроза у дії».

02 жовтня 2019 року в Івано-Франківській академії Івана Золотоустого відбулася презентація фундаментального наукового видання «Канонічне право Східних Католицьких Церков». Автор книги – доктор канонічного права, професор факультету канонічного права святого Пія Х у Венеції (Італія), Голова товариства українських каноністів отець Андрій Танасійчук.

Розпочав презентацію вступним словом проректор з навчально-методичної роботи отець Андрій Чорненко, який представив шановного гостя та коротко охарактеризував його науковий і творчий доробок.

Опісля, отець Андрій Танасійчук розповів детально про мету і завдання свого дослідження, охарактеризував основні частини роботи та акцентував увагу на висновках, до яких дійшов в результаті роботи над джерелами.

Присутні мали змогу задати питання щодо особливостей творчої діяльності автора та змісту книги.

Після завершення презентації отець Андрій Танасійчук подарував авторський примірник видання для Академічної бібліотеки.

17-18 жовтня 2019 року проректор з наукової роботи Олег Білоус взяв участь в Осінній академії НАТО «НАТО 70: колективна оборона в гібридному середовищі безпеки».

Академія організована Громадською організацією «Центр міжнародної безпеки» за підтримки Центру інформації та документації НАТО в Україні і проходила в Запорізькому національному університеті.

Учасниками Академії були студенти 11 закладів вищої освіти із Вінниці, Дніпра, Запоріжжя, Маріуполя, Миколаєва, Одеси, Острога, Сум, Сєвєродонецька, Харкова, Херсона. Перед ними виступили директор Центру інформації та документації НАТО в Україні Барбора Маронкова та експерти з Литви, Польщі, Словаччини, України, США. Олег Білоус презентував дослідження «Релігійність як сфера гібридних впливів. Релігійна організація як зброя агресора».

Під час проведення Академії її учасники поділилися своїми думками щодо розвитку НАТО, функціонування систем безпеки глобального і регіонального рівнів, викликів для світу в контексті гібридних загроз…

23-24 жовтня 2019 року в Івано-Франківській академії Івана Золотоустого відбулася дводенна конференція «ВІЛ/СНІД – міський феномен».

Конференцію організували Карітас Івано-Франківськ спільно з Карітасом Відня (Австрія). Співорганізаторами виступили Івано-Франківський національний медичний університет та Департамент охорони здоров’я Івано-Франківської облдержадміністрації.

З вітальним словом до присутніх звернувся Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин. Слово мали представники інших релігійних конфесій, міський голова пан Руслан Марцінків, а також інші гості.

В роботі наукового зібрання брали участь  проректор з наукової роботи Академії Олег Білоус, проректор з навчально-методичної роботи Андрій Чорненко і старший викладач кафедри богослов’я Руслан П’яста.

Метою конференції було визначити перспективи подолання епідемії ВІЛ-інфекції до 2030 року та знайти шляхи використання кращих практик, спрямованих на забезпечення сталості та ефективності відповіді на епідемію ВІЛ-інфекції в Україні.

Під час конференції фахівці в сфері профілактики, боротьби з ВІЛ-інфекцієї та СНІДом обговорювали феномен ВІЛ/СНІДу, обмінювалися досвідом та напрацюваннями кращих практик профілактики, супроводу, подолання дискримінації людей, що живуть з ВІЛ/СНІД.

25-29 листопада 2019 року доцент кафедри богослов’я Руслан П’яста взяв участь у Мультидисциплінарному семінарі «Паліативна опіка – нарощування потенціалу та розширення можливостей». Організатор – Німецький медичний приватний університет «Рaracelsus» та отримав Сертифіка учасника.

28-29 листопада 2019 року в Івано-Франківській академії Івана Золотоустого проходила Міжнародна наукова конференція «Україна-Ватикан: контекст конфесійних ідентичностей і релігійних трансформацій у світі та Україні».

Конференція відбулася за підтримки Архиєпископа і Митрополита Івано-Франківського УГКЦ Володимира Війтишина і міського голови Івано-Франківська Руслана Марцінківа.

Співорганізатори конференції – Відділення релігієзнавства Інституту філософії імені Григорія Сковороди Національної Академії наук України, Івано-Франківська академія Івана Золотоустого, Національний заповідник «Давній Галич», Українська Асоціація релігієзнавців.

З вітальним словом до учасників конференції звернулися в.о. ректора Івано-Франківської академії Івана Золотоустого, кандидат наук з богослов’я, доцент Василь Гоголь, секретар Івано-Франківської міської ради Віктор Синишин, завідувач відділу філософії та історії релігії відділення релігієзнавства Інституту філософії імені Григорія Сковороди Національної Академії наук України, доктор філософських наук, професор Людмила Филипович, заступник генерального директора Національного заповідника «Давній Галич» з наукової роботи, кандидат історичних наук Семен Побуцький, головний спеціаліст Департаменту освіти, науки та молодіжної політики Івано-Франківської обласної державної адміністрації Оксана Дяків.

Робота конференції відбувалася за такими напрямами: сучасні конфесійні трансформації, міжрелігійний діалог, зовнішня політика Ватикану, екуменізм; історична трансформація релігійної, національної і культурної ідентичності суспільства в контексті цивілізаційних змін; проблеми шлюбу, сім’ї, жінки і молоді в католицькій і православній церкві.

В роботі конференції взяли участь науковці, експерти, аналітики з Бельгії, Білорусі, Грузії, Італії. Середовище українських дослідників було представлено учасниками з Вінниці, Галича, Донецька, Івано-Франківська, Калуша, Києва, Львова, Рівного, Одеси, Острога, Тернополя, Чернівців. Загалом, в науковому заході взяло участь понад 70 учасників.

В рамках проведення конференції її учасники презентували для Академічної бібліотеки свої наукові видання, а також відбувалася виставка тематичної літератури.

Протягом 2018-2019 років професор кафедри соціально-гуманітарних дисциплін, доктор філософських наук Людмила Филипович двічі перебувала на стажуванні в Ісламському дослідному центрі Нурсі (Стамбул. Туреччина), де підвищувала свої професійні знання в сфері ісламознавства та отримала відповідні Сертифікати учасника.

З 2019 року професор кафедри соціально-гуманітарних дисциплін, доктор філософських наук Людмила Филипович є членом редколегії “Przegląd Religioznawczy – The Religious Studies Review”.

Scientific council.

– List of reviewers.

27-28 лютого 2020 року проректор з наукової роботи Олег Білоус прийняв міжнародному науково-практичному медичному форумі «Українська медицина – Європейський вибір», який проходив в Івано-Франківську і отримав Сертифікат учасника №373 (20 годин)

14 березня 2020 року проректор з наукової роботи Олег Білоус на запрошення грузинського журналіста Tengo Gogotishvili взяв участь у телепроекті "Розмови опівдні" на грузинському телеканалі "Mtavari Arkhi".

В передачі також взяли участь грузинські експерти, Барак Обама, Кетрін Ештон, Владімір Путін ...

03 квітня 2020 року доцент кафедри соціально-гуманітарних дисциплін, кандидат психологічних наук Оксана Лютак взяла участь у міжнародному Онлайн-курсі «Діалог та медіація: шлях до взаємопорозуміння» та отримала Сертифікат учасника.

24 квітня 2020 року проректор з наукової роботи Академії Олег Білоус взяв участь у Міжнародному онлайн-семінарі "Вплив пандемії коронавірусу на міжнародні відносини".

Організатор заходу – Громадська організація «Центр міжнародної безпеки», директор якої, – старший науковий співробітник Національного інституту стратегічних досліджень Валерій Кравченко виступив перед учасниками семінару із презентацією.

У семінарі взяли участь 28 українських та закордонних учасників.

Під час дискусії виступили аналітики, експерти, науковці з України (Ігор Тодоров, Юрій Теміров, Андрій Каракуц, Олександра Давимука), Литви (Аудріус Скаістіс) і Польщі (Даніель Шеліговський).

В ході конференції було обговорено актуальні проблеми міжнародної політики в контексті нових викликів і загроз, які пов'язані з пандемією коронавірусу.

19 червня 2020 року Івано-Франківська академія Івана Золотоустого виступила організатором Міжнародного круглого столу «НЕОІМПЕРІАЛІЗМ МІЖ БАЛТИКОЮ ТА ЧОРНИМ МОРЕМ», який проходив в онлайн через комунікаційний сервіс «Zoom» (strim-трансляція на сайтах інформаційних партнерів).

Робочі панелі круглого столу:

1) Неоімперіалізм як деструктивний фактор політичної реальності Балто-Чорноморського регіону;

2) Неоімперіалізм VS суверенітет країн регіону;

3) Неімперіалістична інструменталізація глобальних криз та викликів.

Організатори:

Громадська організація «Центр політичних наративів демократії» (м.Чернівці, Україна);

Громадська організація «Інститут демократизації та розвитку» (м.Київ, Україна);

Івано-Франківська академія Івана Золотоустого (Івано-Франківськ, Україна);

Громадська організація «Інститут світової політики» (м.Київ, Україна).

Партнери заходу:

Донецький національний університет імені Василя Стуса (Вінниця, Україна); Громадська організація «Центр міжнародної безпеки» (Донецьк-Київ, Україна); Благодійний фонд «Суспільні ресурси та ініціативи» (м.Чернівці, Україна); Громадська організація «Центр перспективних досліджень та регіонального розвитку» (Кам’янець-Подільський, Україна); Громадська організація «Інститут політичних студій та соціального капіталу» (м.Чернівці, Україна); Центр румунських студій ЧНУ ім.Ю.Федьковича (м.Чернівці, Україна); СКУМО (Світовий конгрес українських молодіжних організацій), Фундація «Східний дім» (Fundacja Domu Wschodniego, м.Варшава, Республіка Польща), Асоціація «Дім Чорного моря» (Asociaţia «Casa mării negre», м.Констанца, Румунія), Аналітичний центр «Belarus Security Blog» (NGO «Belarus Security Blog», Мінськ, Республіка Білорусь), Литовська організація атлантичного договору (Вільнюс, Литва), Чорноморський міжнародний університет (Тбілісі, Грузія).

Інформаційна підтримка: часопис «Західний інформаційний фронт», часопис «Polonews», часопис «BucPress», часопис «Молодий Буковинець», часопис «Obserwator Międzynarodowy», часопис «GeoPolitica», часопис «UKRAINIANS.MD», часопис «Europunkt.ro», часопис «Стожари» (svitua.org).

Головний меседж: в 2014 році кремлівський неоімперіалізм став доконаною реальністю світової політики. Ігнорування принципу непорушності суверенітету, недотримання взятих на себе зобов’язань, відкрита збройна агресія, сприяння поширенню тероризму та збитий бойовою зброєю лайнер цивільної авіації, енергетичний шантаж та втручання у внутрішньополітичні справи сусідніх країн, використання пандемії як інструменту пропаганди – це лише неповний список питань, що стали буденністю міжнародного дискурсу останніх 6 років. Феномен кремлівського неоімперіалізму продовжує залишатися одним з основних об’єктів зацікавлення науковців, політиків та громадськості. Для країн Балто-Чорноморського регіону ця тема виходить за межі теоретичного інтересу та набуває колосальної практичної актуальності, оскільки містить в собі джерело загроз та викликів їхньому існуванню.

Метою проведення круглого столу є створення експертної платформи за участю провідних політиків та науковців країн Балто-Чорноморського регіону з метою аналізу впливу кремлівського неоімперіалізму в регіоні та вироблення науково-практичних підходів щодо подолання викликів і загроз, пов’язаних з особливостями його функціонування.

Учасники:

1. Білоножко Євгеній, кандидат філософських наук, головний редактор часопису «Polonews», політолог, журналіст, перекладач (Україна);

2. Білоус Олег, кандидат політичних наук, проректор Івано-Франківської академії Івана Золотоустого (Україна);

3. Вуйчицький Казімеж, професор Варшавського Університету, політолог (Республіка Польща);

4. Гакман Сергій, кандидат історичних наук, політолог, перекладач, заступник директора Чернівецького регіонального центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади (Україна);

5. Герман Марін, кандидат політичних наук, головний редактор часопису «BucPress», політолог, журналіст, перекладач (Україна);

6. Грамаде Анжела, президент аналітичного центру «ESGA» (Румунія);

7. Желіховський Станіслав, кандидат політичних наук, провідний фахівець Дипломатичної академії ім. Г.Удовенка, (Україна);

8. Камінскас Віліус, президент Литовської асоціації атлантичного договору (Литва);

9. Каракуц Андрій, кандидат історичних наук, перший заступник директора громадської організації «Центр міжнародної безпеки» (Україна);

10.      Кахіані Теона, заступник президента Світового конгресу українських молодіжних організацій (Грузія);

11. Кравченко Валерій, кандидат історичних наук, старший науковий співробітник ДУ «Національний інститут стратегічних досліджень», директор громадської організації «Центр міжнародної безпеки» (Україна);

12. Кушнір Остап, доктор філософії, викладач Лазарського університету, політолог (Республіка Польща);

13. Лодин Павло, політолог, журналіст, виконавчий директор ГО «Центр політичних наративів демократії» (Україна);

14. Ляховський Томаш, професор Лодзського університету, головний редактор часопису «Obserwator Międzynarodowy» (Республіка Польща);

15. Магда Євген, кандидат політичних наук, доцент НТУУ КПІ ім. І. Сікорського, виконавчий директор Інституту світової політики, політолог (Україна);

16. Міцкевіч Зміцер, аналітик проекту Belarus Security Blog, головний редактор альманаху Varta, журналіст телеканалу Белсат (Республіка Білорусь);

17. Михайленко Максим, політолог, головний редактор Newssky, директор з досліджень Інституту досліджень суспільства Кронос (IDS Kronos) (Україна);

18. Можгін Віктор, політолог, аспірант Краківського університету (Республіка Польща);

19. Перепелиця Григорій, доктор політичних наук, професор КНУ ім. Т.Шевченка, директор Інституту зовнішньополітичних досліджень, політолог (Україна);

20. Попеску Дорін, доктор філософії, політолог, дипломат, голова «Black Sea House Assotiation» (Румунія);

21. Руссу Роман, магістр політичних наук, голова секретаріату Світового Конгресу Українських Молодіжних Організації(СКУМО), головний редактор порталу Ukrainians.md (Республіка Молдова);

22. Сав’юк Дмитро, політолог, голова ГО «Інститут демократизації та розвитку», радник президента Світового конгресу українських молодіжних організацій, керівник проекту «Портал української діаспори «Стожари»»

23. Скайстіс Аудріус, член Ради Асоціації атлантичного договору, заступник директора департаменту охорони культурної спадщини міністерства культури Литви (Литва);

24. Сіміляну Васіле, президент-фундатор Асоціації геополітики "Іон Коня", директор журналу "Геополітика", асоц. проф. Академії Економічних студій (Бухарест), Член Академії науковців Румунії (Румунія);

25. Теміров Юрій, кандидат історичних наук, декан факультету історії міжнародних відносин Донецького національного університету

ім. В.Стуса (Україна);

26. Тодоров Ігор, доктор історичних наук, професор кафедри міжнародних студій та суспільних комунікацій Ужгородського національного університету (Україна);

27. Федуняк Сергій, доктор політичних наук, професор кафедри міжнародних відносин ЧНУ ім. Ю. Федьковича, директор стратегічних проектів ГО «Центр політичних наративів демократії», політолог, (Україна);

28. Фйолдварі Шандор, історик, політолог, науковий співробітник Центру Балтійських студій Дебреценського університету (Угорщина);

29. Цоцонава Вахтанг, політолог (Грузія);

30. Чітадзе Ніка, директор Центру міжнародних досліджень Міжнародного Чорноморського університету, професор (Грузія);

31. Янку Лівіу – румунський політолог, директор «Association Eurocentrica», редактор порталу новин «EuroPunkt.ro» (Румунія).

09 липня 2020 року в Івано-Франківській академії Івана Золотоустого з нагоди 23-ї річниці підписання Хартії про особливе партнерство між Україною і НАТО відбувся круглий стіл «Україна-НАТО: 23 роки особливого партнерства».

Співорганізаторами заходу виступили Донецька міська громадська організація “Центр міжнародної безпеки", Литовська асоціація атлантичного договору і Луцький центр з питань вивчення безпеки.

З доповідями перед учасниками круглого столу виступили проректор Івано-Франківської академії Івана Золотоустого, кандидат політичних наук Олег Білоус, директор Донецької міської громадської організації “Центр міжнародної безпеки”, кандидат історичних наук Валерій Кравченко, президент Литовської асоціації атлантичного договору Аудріус Скайстіс, керівник Луцького центру з питань вивчення безпеки, кандидат економічних наук Оксана Урбан, голова громадської організації «Центр прикладних досліджень», кандидат історичних наук Андрій Каракуц, заступник директора Донецької міської громадської організації “Центр міжнародної безпеки” Олександра Давимука, експерт Донецької міської громадської організації “Центр міжнародної безпеки” Микита Зав’ялов.

В ході дискусії присутні обмінялися думками щодо реалізованих проектів та перспектив співпраці між Україною і НАТО, окреслили основні виклики і загрози на шляху євроатлантичної інтеграції України.

09 листопада – 18 грудня 2020 року доцент кафедри богослов’я Руслан П’яста проходить онлайн стажування «Інтернаціоналізація вищої освіти. Організація навчального процесу та інноваційні методи навчання у вищих навчальних закладах Польщі» на базі університету Collegium Civitas w Warszawe. Запрошення учаснику.

10-11 листопада 2020 року проректор з навчально-методичної роботи отець-доктор Андрій Чорненко та професор Людмила Филипович взяли участь у міжнародній науково-практичній онлайн-конференції «Сучасні тенденції діалогу в поліконфесійному суспільстві: філософський, релігійний, правовий погляд».

Організатори конференції: Інститут філософії імені Сковороди НАН України (Київ, Україна), Київський університет імені Бориса Грінченка (Київ, Україна), Громадське об’єднання «Українська асоціація релігієзнавства» (Україна), ТОВ «Міжнародний науково-дослідний навчально-виховний центр» (Лондон, Великобританія), MTÜ. «Міжнародний науково-дослідний навчально-виховний центр» (Таллінн, Естонія), Тбіліський державний університет імені Ів. Джавахішвілі (Грузія, Тбілісі), Азербайджанський державний університет нафти та промисловості (Баку), Азербайджанський державний економічний університет (Баку), Всесвітній ісламський університет наук та освіти (Йорданія), Сухуміський державний університет (Тбілісі, Грузія), Азербайджанський державний аграрний університет (Баку), Державний університет імені Акакі Церетелі (Грузія).

У конференції взяли участь 42 доповідачі. о. д-р Андрій Чорненко виступив із доповіддю: «Соціалізація традиційної релігії та релігійності на Івано-Франківщині на сучасному етапі», а проф. Людмила Филипович виступила із доповіддю: «Міжконфесійний діалог у світі: від історичного походження та сучасної практики до ідеальної моделі» та отримали Сертифікат учасника.

04 грудня 2020 року проректор з наукової роботи Олег Білоус взяв участь в онлайн-відео Міжнародній науковій конференції «Нейтральний Туркменістан - ЮНЕСКО: історико-культурне міжнародне співробітництво», присвяченій 25-річчю отримання Туркменістаном статусу постійного нейтралітету. В конференції взяли участь директор бюро ЮНЕСКО в Тегерані Цвєтан Цвєтковскі, а також науковці з Азербайджану, Італії, Франції, Саудівської Аравії, Туреччини, Туркменістану, Білорусі, Росії та інших країн.

21 січня 2021 року Івано-Франківську академію Івана Золотоустого відвідали єпископ Мельбурнської єпархії святих апостолів Петра й Павла УГКЦ з Австралії преосвященний владика Микола Бичок і о. Василь Ліниця – ігумен монастиря Успення Пресвятої Богородиці з Тернополя. Гості зустрілися з проректорами Академії о. Андрієм Чорненком і Олегом Білоусом, директоркою катехитично-педагогічного інституту сестрою Віталією Іванюк, директоркою бібліотеки Іванною Стрихар. Єпископ Микола і о. Василь ознайомилися з матеріально-технічною базою Академії, відвідали бібліотеку, а також поспілкувалися з представниками Академії про перспективи співпраці та співробітництва.

Детальніше...

03 лютого 2021 року в Івано-Франківській академії Івана Золотоустого відбулася презентація книги «Ісус і жінки». Автором фундаментальної праці є Енцо Б’янкі – італійський католицький богослов, засновник міжконфесійної чернечої спільноти, автор книг із духовного богослов’я і біблійних коментарів.

Детальніше...

4 березня 2021 року на базі Київського центру Українського Католицького університету відбулася Міжнародна наукова конференція "Львівський собор" 1946 року: історичні обставини та сучасні оцінки". Організатором цієї конференції виступив Інституту історії Церкви УКУ з благословення Патріарха УГКЦ Святослава Шевчука. Конференція приурочена до сумних роковин 75-ліття Львівського псевдособору (8-10 березня 1946 року), на якому було проголошено "возз’єднання" греко-католиків Галицької митрополії з РПЦ. На пленарних засіданнях науковці обговорили форми й методи репресивної політики радянської влади та її спецслужб, спрямованої на "ліквідацію" УГКЦ, закономірності й особливості застосування цієї політики у різних регіонах та країнах. На запрошення модератора конференції, директора Інституту історії Церкви УКУ Олега Турія в конференції взяли участь два представники Івано-Франківської академії Івана Золотоустого – завідувач кафедри соціально-гуманітарних дисциплін, кандидат історичних наук Руслан Делятинський (доповідь "Духовенство Станиславівської греко-католицької єпархії: життєві стратегії до і після Львівського псевдособору 1946 р.") та директор Науково-дослідного інституту історії Церкви, кандидат історичних наук, доцент Олег Єгрешій (доповідь "Фотодокументи як джерело вивчення повсякденного життя підпільного священика УГКЦ Ярослава Сірецького").

Детальніше...

13-14 травня 2021 р. проходив онлайн 5-й Інтернаціональний Симпозіум: "Сім’я - Політика - Глобалізація", який відбувся у Вармінсько-Мазурському Університеті в Ольштині (Республіка Польща). Івано-Франківська академія Івана Золотоустого виступила співорганізатором даного заходу.

27-28 травня 2021 року відбулася Міжнародна науково-богословська конференція "Релігія і наука: від протистояння до взаємодоповнення".

27-28 травня 2021 р.
⇒ Східноєвропейський інститут теології (Україна)
⇒ Українська філія Європейського товариства католицького богослов'я
⇒ Товариство європейських євангельських теологів (Нідерланди)
⇒ Івано-Франківська академія Івана Золотоустого (Україна)
⇒ Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького (Україна).

28 жовтня 2021 року в Івано-Франківському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти онлайн відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Особистість в історії, літературі та методиці навчання». Представники Академії о. Віталій Козінчук, доктор філософії, доцент, доцент кафедри богослов’я та Андрій Жук, магістрант Академії, голова Студентського самоврядування взяли участь у ній.

Детальніше...

23 вересня 2022 року науковий журнал «Добрий Пастир: науковий вісник Івано-Франківської академії Івана Золотоустого. Богослов’я. Філософія. Історія» включено до міжнародної наукометричної бази Index Copernicus. Експерти достатньо високо оцінили рівень наукового журналу «Добрий Пастир», надавши йому показник ICV 2021 = 59,50. Включення наукового журналу «Добрий Пастир» до Index Copernicus є значним досягненням у розвитку наукової діяльності колективу Івано-Франківської академії Івана Золотоустого, свідчить про його міжнародне визнання.

Варто згадати, що Index Copernicus – це польська міжнародна наукометрична база даних, заснована 1999 р., що включає індексування, ранжування та реферування журналів і статей з метою підтримки і розвитку міжнародного співробітництва між науковцями, видавцями наукових журналів і науковими організаціями. Index Copernicus складає власний імпакт-фактор на основі ретельної багатопараметричної оцінки та експертизи наукових журналів, які зареєстровані у цій базі.

Детальніше...

30 вересня 2022 року Ректор ПЗВО "Івано-Франківська академія Івана Золотоустого", митрофорний протоієрей д-р Олег КАСЬКІВ взяв участь у Генеральній асамблеї душпастирської ради Української Греко-Католицької Церкви.

Детальніше...

22 листопада 2022 року Академія Івана Золотоустого підписала договір про співпрацю із Айхштатською Східною Колегією (Collegium Orientale) - Німеччина. Підписували договір ректор академії митр. прот. д-р Олег КАСЬКІВ та ректор Айхштатської Східної Колегії прот. д-р Олександр Петринко. Цей договір відкриває багато можливостей ефективної співпраці, щодо обміну студентами та стажування викладачів у даних навчальних закладах.

Детальніше...

30 листопада 2022 року відбулася знаменна подія для української громади в Лондоні. До Катедрального собору УГКЦ "Пресвятої Родини" прибув Король Британії Чарльз ІІІ та перша леді України пані Олена Зеленська.

У даній історичні події взяв участь відповідальний за міжнародні зв’язки та наукову співпрацю ПЗВО "Івано-Франківська академія Івана Золотоустого" о. Андрій Чорненко.

Детальніше...

30 листопада 2022 року в рамках програми «Діалог» імені владики Василя Лостена та проєкту Центру міжконфесійного та міжрелігійного діалогу «Лібертас» відбулася Міжнародна конференція експертів "Релігійна безпека в контексті викликів для нацональної безпеки". Конференція проходила в онлайн-форматі на комунікаційній платформі Google Meet.

Організаторами конференції виступили Івано-Франківська академія Івана Золотоустого, Центр інформації та документації НАТО в Україні, Литовська асоціація атлантичного договору, Чорноморський міжнародний університет (Грузія), Відділення релігієзнавства Інституту філософії Національної академії наук України, Національний заповідник «Давній Галич», Громадська організація «Центр міжнародної безпеки».

Детальніше...

Проєкт LIFE MERCURY-FREE реалізовується в рамках програми LIFE Європейського Союзу. У консорціумі із реалізації проєкту беруть участь 8 партнерів із 6 країн:  Лодзький політехнічний університет (Польща), Івано-Франківська академія Івана Золотоустого (Україна),  Національний університет «Львівська політехніка» (Україна), Краківська гірничо-металургійна академія (Польща), Університет Евора (Португалія), Іноваційний центр (Греція), Університет Камеріно (Італія), Центр віртуальних технологій (Нідерланди).

Детальніше...

1 березня 2023 р. у приміщенні Івано-Франківської міської ради відбулася інавгураційна зустріч щодо реалізації проєкту Європейського Союзу «LIFE MERCURY-FREE» в рамках програми «LIFE» для клімату та довкілля. Одним із основних партнерів даного проєкту є Івано-Франківська академія Івана Золотоустого.

Детальніше...

28–29 квітня 2023 року відбулася молодіжно-студентська наукова конференція «Богослов’я нації», організована Таврійським християнським інститутом спільно з Міжнародним альянсом для розвитку християнської освіти у конференц-залі готелю «Надія», в якій взяли участь представники Івано-Франківської академії Івана Золотоустого – завідувач кафедри соціально-гуманітарних дисциплін Руслан Делятинський, викладач цієї ж кафедри Віталій Деркач та голова Студентського самоврядування Тарас Котик.

Детальніше...

11 червня 2023 року в Glasgow City Chambers /Mіській Раді Глазго/ відбулася екуменічна молитва в підтримку народів, які змушені на вимушену міграцію через ситуацію в їхніх країнах, у якій взяв участь о. Андрій Чорненко, відповідальний за міжнародні зв’язки та міжнародну співпрацю ПЗВО "Івано-Франківська академія Івана Золотоустого".

Детальніше...

20 червня 2023 року Преосвященний Владика Кеннет Новаківський, єпископ Української Католицької єпархії Пресвятої Родини в Лондоні, привітав сьогодні Державного секретаря США Ентоні Блінкена, Державного секретаря Великої Британії у закордонних справах, справах Співдружності та розвитку Джеймса Клеверлі та Державного секретаря Міністерства закордонних справ України Олександра Банкова в Українській Католицькій Катедрі Пресвятої Родини та "Українському Центрі" в Лондоні. Цей історичний візит збігся у часі з Всесвітнім днем біженців, який Організація Об'єднаних Націй проголосила для вшанування біженців у всьому світі.  У цьому заході взяв участь о. Андрій Чорненко, відповідальний за міжнародні зв’язки та міжнародну співпрацю ПЗВО "Івано-Франківська академія Івана Золотоустого".

Детальніше...

9 липня 2023 року представник Івано-Франківської академії Івана Золотоустого, доцент кафедри богослов'я, кандидат мистецтвознавства Ірина Володимирівна Ярошенко взяла участь, як диригент хору, в міжнародному фестивалі Ніагарський Український Фестиваль Сім’ї (Niagara Ukrainian Family Festival) на території церкви Святої Марії у Ніагара Фоллз (провінція Онтаріо, Канада).

Детальніше...

У Шотландії, а саме в місті Perth розпочалось відзначення Дня Незалежності України. Привітав зі святом та благословив усіх присутніх о. Андрій Чорненко, відповідальний за міжнародні зв’язки та наукову співпрацю нашої Академії.

Детальніше...

Представники Івано-Франківської академії Івана Золотоустого 21-22 вересня 2023 року взяли участь у роботі круглого столу «Сталі практики та заходи щодо запобігання забрудненню звалищ ртутьвмісними відходами» у рамках виконання проєкту Life Mercury-Free, який реалізовується за підтримки Європейського Союзу.

Детальніше...

27 жовтня 2023 року відбулася IV Міжнародна науково-практична конференція «Особистість в історії, літературі та методиці навчання», проведена в онлайн-форматі на базі Івано-Франківського обласного інститут післядипломної педагогічної освіти. Співорганізаторами конференції виступили Український державний університет імені Михайла Драгоманова, Варшавський університет (Польща) і Стамбульський університет (Туреччина).

Детальніше...

26-29 жовтня 2023 року проректор Академії Олег Білоус взяв участь у міжнародній конференції проректорів з наукової роботи закладів вищої освіти України. Науковий форум «Євроінтеграція української освіти й науки: проблеми та виклики» відбувався в Ужгороді. Організатори конференції – Ужгородський національний університет і Центр українсько-європейського наукового співробітництва.

Детальніше...

27-30 листопада 2023 р. відбулася міжнародна конференція, присвячена 100-літтю від дня народження владики Софрона Мудрого.

Детальніше...

01 грудня 2023 року в онлайн-форматі на комунікаційній платформі Google Meet відбулася представницька Міжнародна конференція експертів «Національна безпека України у контексті російсько-української війни: релігійні, політичні і правові аспекти».

Детальніше...