Відбулася представницька Міжнародна конференція експертів

01 грудня 2023 року в онлайн-форматі на комунікаційній платформі Google Meet відбулася представницька Міжнародна конференція експертів «Національна безпека України у контексті російсько-української війни: релігійні, політичні і правові аспекти».

Організаторами конференції виступили Івано-Франківська академія Івана Золотоустого, Центр інформації та документації НАТО в Україні, Литовська асоціація атлантичного договору, Чорноморський міжнародний університет (Грузія), Бюро УГКЦ з питань екології, Відділення релігієзнавства Інституту філософії Національної академії наук України, Івано-Франківський національний медичний університет, Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу, Національний заповідник «Давній Галич», Громадська організація «Центр міжнародної безпеки».

Участь в конференції взяли 57 учасників з 4 країн світу, а також директорка Центру інформації та документації НАТО в Україні пані Вінета Кляйне.

На початку конференції до її учасників з вітальними словами звернулися проректор Івано-Франківської академії Івана Золотоустого Олег Білоус, ректор Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу Ігор Чудик, заступник генерального директора з наукової роботи Національного заповідника «Давній Галич» Семен Побуцький, директорка громадської організації «Центр міжнародної безпеки» Олександра Давимука.

Із доповіддями перед учасниками конференції виступили директорка Центру інформації та документації НАТО в Україні ВІНЕТА КЛЯЙНЕ, президент Литовської асоціації атлантичного договору; викладач Університету Миколаса Ромеріса у Вільнюсі; депутат Вільнюської міської ради АУДРІУС СКАЙСТИС, професор кафедри соціально-гуманітарних дисциплін Івано-Франківської академії Івана Золотоустого; провідний науковий співробітник Відділення релігієзнавства Інституту філософії імені Г. С. Сковороди Національної академії наук України ЛЮДМИЛА ФИЛИПОВИЧ, директор Центру міжнародних досліджень Міжнародного Чорноморського університету (Грузія, Тбілісі) НІКА ЧІТАДЗЕ, професор кафедри міжнародних студій та суспільних комунікацій Ужгородського національного університету ІГОР ТОДОРОВ, радниця з гендерних питань Командування Сухопутних військ Збройних Сил України; президентка Атлантичної Ради України ОКСАНА ГРИГОР’ЄВА, старший науковий співробітник Відділення релігієзнавства Інституту філософії імені Г.С.Сковороди НАНУ ОЛЬГА НЕДАВНЯ, заступник командувача оперативно-стратегічного угруповання військ «Хортиця» зі Стратегічних комунікацій СЕРГІЙ ЧЕРЕВАТИЙ, завідувачка кафедри соціальної медицини та громадського здоров’я Івано-Франківського національного медичного університету ОРИНА ДЕЦИК, старший науковий співробітник Відділення релігієзнавства Інституту філософії імені Г.С.Сковороди НАН України ГАННА КУЛАГІНА-СТАДНІЧЕНКО, завідувач кафедри судової медицини, медичного та фармацевтичного права Івано-Франківського національного медичного університету НАТАЛІЯ КОЗАНЬ, керівник Бюро УГКЦ з питань екології ВОЛОДИМИР ШЕРЕМЕТА, старший науковий співробітник Відділення релігієзнавства Інституту філософії імені Г. С. Сковороди НАН України ОЛЕГ БУЧМА, завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету МИХАЙЛО ПУСТОВОЙТ, доцент кафедри богослов’я Івано-Франківської академії Івана Золотоустого, протоієрей РУСЛАН П’ЯСТА, завідувач кафедри інформаційної діяльності та соціальних наук Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя АНДРІЙ КРИСЬКОВ, професор кафедри суспільних наук Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу ВОЛОДИМИР САБАДУХА, доцент кафедри судової медицини, медичного та фармацевтичного права Івано-Франківського національного медичного університету ВОЛОДИМИР ВОЛОШИНОВИЧ, викладачка Івано-Франківського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти; тренерка з міжнародного гуманітарного права Української Гельсінської спілки з прав людини ХРИСТИНА ДУДА, провідний науковий співробітник Національного Інституту стратегічних досліджень СЕРГІЙ ЗДІОРУК.

Учасники конференції здійснили всесторонній аналіз релігійних, політичних і правових аспектів національної безпеки України, окреслили перспективи реалізації і удосконалення процесів задля гарантування безпечного розвитку держави.

Пряма трансляція конференції здійснювалася на онлайн-ресурсах Академії Івана Золотоустого у Facebook і Youtube.

Модераторами конференції були Семен Побуцький і Олег Білоус. Технічний супровід конференції здійснював Микола Чемний.

Організатори планують випуск матеріалів конференції у науковому віснику «Добрий Пастир»