«Святий Йосафат — пастир, який віддав своє життя за єдність Церкви»

21-23 вересня у Василіянському інституті філософсько-богословських студій відбулася міжсесійна конференція, «Святий Йосафат — пастир, який віддав своє життя за єдність Церкви», у якій взяли участь наші студенти.

Після Архієрейської Літургії, яку очолив єпископ-помічник Львівської Архієпархії УГКЦ, владика Володимир ГРУЦА, розпочалися пленарні засідання. Під час засідань розповідали про основні віхи життя святого Священномученика Йосафата Кунцевича, монастирську реформу, переслідування нашої Церкви комуністичним режимом та особливості тогочасного сакрального мистецтва, яке також залишило значну кількість ікон та розписів храму, на яких зображений святий Йосафат Кунцевич.

Після завершення пленарних засідань 5 студентів нашої Академії взяли участь у конференціями із доповідями, які висвітлювали різні аспекти життя, діяльності та процесу канонізації і «мандрівки» мощей святого Йосафата.

Голова Студентського Самоврядування, студент 4 курсу бакалаврату, Котик Тарас, виступив із темою «Священномученик Йосафат Кунцевич. Мандрівка мощей з Вітебська до Рима»; студент 3 курсу бакалаврату, Назар Франко, демонстрував тематику «Віра священномученика Йосафата»; студент 4 курсу бакалаврату, Бурдиляк Володимир, розглянув цікаві аспекти теми «Чернечі чесноти Йосафата Кунцевича як шлях до святості»; студент 4 курсу бакалаврату, Нагорняк Дмитро, розкрив наступну тему  «Священномученик Йосафат як душпастир Унійної Церкви»; студент 2 курсу магістратури, Нагорняк Нестор, розповів про актуальну тему — «Священномученик Йосафат як приклад наслідування для сучасної особистості».

У суботу будо підбито підсумки конференції, а також вислухано завершальну лекцію.

Ця конференція стала хорошою нагодою для презентації своїх доробків та знань нашими студентами.

Тарас Котик
Голова Студентського Самоврядування