«Етнорелігійний вимір національно-визвольної боротьби супроти тоталітарних режимів у Галичині»

26 жовтня 2023 року відбувся науковий семінар «Етнорелігійний вимір національно-визвольної боротьби супроти тоталітарних режимів у Галичині (у рамках відзначення ювілею давнього Галича та 80-ї річниці постання Української народної самооборони)», проведений в онлайн-форматі на базі Національного заповідника «Давній Галич».

З привітальним словом до учасників звернувся Семен Побуцький, кандидат історичних наук, заступник генерального директора з наукової роботи Національного заповідника «Давній Галич». Відтак Ігор Дрогобицький, кандидат історичних наук, доцент кафедри теорії та методики навчання Івано-Франківського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, виступив з доповіддю «Етнічний та регіональний аспекти постання Української Народної Самооборони (літо – осінь 1943 р.).

Представник Івано-Франківської академії Івана Золотоустого – завідувач кафедри соціально-гуманітарних дисциплін, кандидат історичних наук Руслан Делятинський виступив із доповіддю «Отець Володимир Самотулка (1887–1967): портрет священика на тлі історії».

Молодша наукова співробітниця сектору «Музей караїмської історії та культури» Надія Васильчук представила доповідь «(Не) відома друкарня», в якій розкрила внесок караїмської родини Леоновичів в здобуття незалежності України. Бібліотекар науково-дослідного відділу Національного заповідника «Давній Галич» Люба Ониськів підготувала книжково-ілюстративну виставку «Пам'ятає про Вас Україна й не забуде ще сотні віків». Завідувач Музею караїмської історії та культури Роман Рарик підвів підсумки наукового семінару, зокрема підтвердив його важливе значення у наш час, коли боротьба за волю України триває.