Участь представників Академії у науковій конференції «Патріотично-національно-духовне виховання української молоді: витоки і перспективи»

20 лютого 2024 року відбулася наукова конференція на тему «Патріотично-національно-духовне виховання української молоді: витоки і перспективи», проведена на базі Івано-Франківського коледжу технологій і бізнесу, співорганізаторами якої виступили також Івано-Франківська академія Івана Золотоустого, Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника та Івано-Франківський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти.

Відкрив конференцію Андрій Випасняк, кандидат історичних наук, викладач циклової комісії суспільних дисциплін Івано-Франківського коледжу технологій і бізнесу. Благословення для учасників конференції, молитву і хвилину мовчання у пам'ять про Героїв Небесної Сотні та наших воїнів, загиблих на війні, виголосив о. Віталій Козінчук, кандидат наук з богослов’я, доцент кафедри богослов’я Івано-Франківської академії Івана Золотоустого, член Національної спілки художників України. З привітальним словом до учасників конференції звернувся Василь Бабінець, директор Івано-Франківського фахового коледжу технологій та бізнесу, голова Ради директорів закладів фахової передвищої освіти Івано-Франківської області. Відтак ансамбль Єзупільської школи мистецтв виконав музичний твір «Ave Maria» на мелодію Ф. Шуберта.

Учасники конференції заслухали цікаві доповіді, представлені представниками чотирьох закладів освіти – співорганізаторів конференції. Так, представник нашої Академії о. Віталій Козінчук презентував доповідь на тему «Роль Андрея Шептицького для формування церковного мистецтва України». Відтак Ігор Дрогобицький, доцент кафедри теорії та методики навчання Івано-Франківського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, виступив із темою «Ціннісний наратив минувшини: духовно-моральний аспект національно-визвольної боротьби». Олег Єгрешій, кандидат історичних наук, доцент кафедри історії України та методики викладання факультету історії, політології і міжнародних відносин Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, директор Науково-дослідного інституту історії Церкви Івано-Франківської академії Івана Золотоустого, запропонував доповідь «Митрополит Андрей Шептицький – духовний наставник українського народу».

Руслан Делятинський, кандидат історичних наук, завідувач кафедри соціально-гуманітарних наук Науково-дослідного інституту історії Церкви Івано-Франківської академії Івана Золотоустого виголосив доповідь «Отець Юліан Фацієвич (1876-1928) – приклад доброго душпастиря і патріота України». Брат Климентій (Петро) Туркевич, монах Місійного Згромадження святого апостола Андрія, студент 1 курсу освітньої програми «Богослов'я» за освітнім рівнем магістра Івано-Франківської академії Івана Золотоустого, виступив на тему «Історія утворення організації УМХ митрополитом Андреєм Шептицьким». Відтак ще два представники Академії – с. Андрея Маслій Згромадження Сестер Мироносиць, кандидат історичних наук, доцент кафедри соціально-гуманітарних дисциплін, науковий співробітник Науково-дослідного інституту історії Церкви, та Святослав Юнгер, студент 1 курсу освітньої програми «Богослов'я» за освітнім рівнем магістра, запропонували доповідь на тему «Роль жіночого чернецтва Української Греко-Католицької Церкви у духовно-моральне виховання українського суспільства (1946-1989 рр.)».

Світлана Сміх, старший викладач кафедри педагогіки та психології, методист лабораторії національного виховання Івано-Франківського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти запропонувала поміркувати над темою «Духовний та патріотичний зміст гасла “Бог – Україна – родина і я” в особистісному вимірі». Владислав Фіняк, студент ІІ курсу Івано-Франківського фахового коледжу технологій та бізнесу під керівництвом викладача Андрія Випасняка виступив із доповіддю на тему «“Бути людиною” – заповіт Любомира Гузара». Отець Василь Пасічник-Рак, доктор богослов’я, синкел у справах капеланського служіння Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ, запропонував роздуми на тему «Священномученик Йосафат в молитві Церкві».

На завершення конференції учасники виконали духовний гімн «Боже великий, єдиний, нам Україну храни…», а її організатори побажали всім мирного неба та нових звершень на ниві наукових досліджень та культурно-просвітницької праці.

Інфо-центр Академії