Презентація книги про владику Володимира Стернюка

2 жовтня 2018 р. в конференц-залі Івано-Франківського богословського університету імені св. Івана Золотоустого відбувся науковий семінар, основною метою якого була презентація нового наукового видання з історії Української Греко-Католицької Церкви – книги про владику Володимира Стернюка, співавтором і упорядником якої є Голова Історичної комісії Львівської Провінції Згромадження Найсвятішого Ізбавителя, магістр богослов’я о. Руслан Піх.

Учасниками наукового семінару-презентації були викладачі та студенти богословського університету.

З привітальним словом від імені ректора університету виступив проректор з наукової роботи ІФБУ о. Річард Горбань, який відзначив актуальність та практичну потребу в дослідженні життєвого шляху таких історичних постатей, як владика Володимир Стернюк, котрі є добрим прикладом жертовного служіння Богові, Христовій Церкві та народові.

Директор Інституту історії Церкви ІФБУ Олег Єгрешій відзначив солідну джерельну базу книги, зокрема опрацьовані авторами архівні матеріали щодо особи майбутнього підпільного Глави УГКЦ. Характеризуючи владику Володимира Стернюка, він підкреслив роль його батька – священика, довголітнього пароха містечка Пустомити, що, як засвідчують виявлені істориком документи в Центральному державному історичному архіві у м. Львові, зазнавав переслідувань польської влади за виразну українську громадянську позицію.

Презентацію книги о. Руслан Піх розпочав із застанови над питанням, наскільки відомим для громадськості є ранній період біографії владики Володимира Стернюка. Історик детально проаналізував процес формування особистості священика-редемпториста від дитячих до юнацьких років, його вибір чернечого стану, здобуття богословської освіти й душпастирське служіння як ченця-місіонера.

Книга «Володимир Стернюк: Я робив те, що міг. І більше на ніщо не дивився», що побачила світ у видавництві «КнигоВир» влітку 2018 року, є третьою з черги в серії «Місіонарі Відкупленого Слова», містить проповідь владики Ігоря Возняка, архієпископа і митрополита Львівського, виголошену в день пам’яті ієрарха (30 вересня 2017 р.), дві наукові статті про митрополита Володимира Стернюка авторства істориків о. Руслана Піха та о. Тараса Бублика, декілька цікавих додатків – автобіографії та окремих праць визначного ієрарха.

На завершення презентації о. Р. Горбань відзначив, що презентована книга є добрим підґрунтям для біографічного нарису про владику Володимира Стернюка, спричиниться до беатифікаційного процесу.

Інфо-центр ІФБУ
(Руслан Делятинський,
науковий співробітник
Інституту історії Церкви ІФБУ)