Відбулася представницька конференція «Міжрелігійний та міжконфесійний діалог і національна безпека»

08 жовтня 2021 року у місті Івано-Франківську в Академії Івана Золотоустого відбулася Прикарпатська конференція експертів «Міжрелігійний та міжконфесійний діалог і національна безпека». Проєкт реалізовано Програмою «Діалог» імені владики Василя Лостена, управління проєктом здійснює Центр міжконфесійного та міжрелігійного діалогу «Лібертас», партнером проєкту є Центр інформації та документації НАТО в Україні. Автор ідеї конференції – протоієрей Андрій Чорненко.

Метою проведення представницького заходу було здійснити всесторонній аналіз проблем міжрелігійного та міжконфесійного діалогу і національної безпеки шляхом проведення дискусій, диспутів, виступів, доповідей, презентацій, питань-відповідей тощо; підготувати рекомендації для стейкхолдерів щодо врахування думки експертного середовища у своїй діяльності.

Організаторами конференції є Відділення релігієзнавства Інституту філософії імені Г.С.Сковороди Національної академії наук України, Івано-Франківська академія Івана Золотоустого, Івано-Франківський національний медичний університет, Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу, Національний заповідник «Давній Галич», Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника, Українська асоціація релігієзнавців, Університет Короля Данила.

Медійні партнери конференції: РІСУ – Релігійно-інформаційна служба України, видавництво «Апостол», Департамент суспільних комунікацій Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ, Івано-Франківське обласне телебачення «Галичина», канал 402, телерадіокомпанія РАІ.

З вітальними словами до учасників звернулися: Олег Білоус – проректор з науково-педагогічної роботи Івано-Франківської академії Івана Золотоустого, Світлана Ротаєнко – керівник проєктів Центру інформації та документації НАТО в Україні, Людмила Филипович – провідний науковий співробітник відділення релігієзнавства Інституту філософії імені Г.С.Сковороди НАН України, Роман Яцишин – декан медичного факультету Івано-Франківського національного медичного університету, Олег Мандрик – перший  проректор Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, Ірина Галущак – начальник науково-дослідної частини Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, Михайло Косьмій – перший  проректор Університету Короля Данила.

Модерували конференцію – Олег Білоус і Андрій Жук – голова Студентського самоврядування Івано-Франківської академії Івана Золотоустого.

В конференції взяли участь експерти, аналітики, дослідники, науковці, представники релігійних організацій, представники громадських організацій, представники органів влади, політичні діячі, студенти тощо з Донецька, Івано-Франківська, Києва, Коломиї, Луцька, Ужгорода, а також з Грузії (журналіст Тенгіз Гоготішвілі та юрист, православний гід-туроператор Нодар Сілагадзе) і Литви (президент Литовської асоціації атлантичного договору Аудріус Скайстіс).

Конференція проходила у двох форматах – безпосередньо в аудиторії, а також в режимі онлайн на комунікаційній платформі ZOOM.

Організатори планують випуск матеріалів конференції в науковому віснику «Добрий Пастир». Тексти статей для публікації необхідно надіслати до 01 листопада 2021 року.

Фото Роман Везучий,
технічний супровід Микола Чемний