Відкрита лекція з курсу «Богослов’я ікони»

18 жовтня 2021 року для студентів третього курсу Івано-Франківської академії Івана Золотоустого відбулася відкрита лекція з курсу «Богослов’я ікони», яку провів доцент кафедри богослов’я отець Віталій Козінчук в Івано-Франківському Архікатедральному соборі Святого Воскресіння.

Лекція розпочалася у притворі, де викладач наголосив на тому, що дана частина храму є першим кроком, який вводить нас у світ Божий і розповів про основні елементи іконографії, які повинні бути у першій частині храму. Опісля студенти перейшли до храму вірних і детально розглянули іконостас, настінні ікони та фрески. Викладач звернув особливу увагу на ікони Христа та Богородиці, царські двері та ікони на бічних дверях іконостасу.

Також студенти мали можливість потрапити до святилища храму і проаналізувати основні елементи та принципи стилю, у якому був розписаний собор.

На завершення лекції отець Віталій Козінчук дав відповіді на запитання, які виникли у студентів протягом лекції.

Віталій Худзік