Відкрита лекція з курсу «Богослов’я ікони»

25 жовтня 2021 року для студентів третього курсу Івано-Франківської академії Івана Золотоустого відбулася відкрита лекція з курсу «Богослов’я ікони», яку провів доцент кафедри богослов’я отець Віталій Козінчук в костелі Христа Царя, що в Івано-Франківську.

Лекція розпочалася в центральній частині храму, де викладач розповів про ідею та архитектоніку римського мистецтва та культури. Опісля студенти  розглянули центральну та бічні нави, вівтарну частину, бічні вівтарі, скульптури та рельєфні зображення. Особливу увагу отець Віталій звернув на головну ікону Царя Христа і розповів про її основні іконографічні елементи та походження.

Крім того, завдяки сприянню викладача студенти мали зустріч із адміністратором даного храму отцем Владиславом, який розповів про історію походження, становище костелу в скрутні часи та подальші плани розвитку. Також отець Владислав дав відповіді на питання, які виникли у студентів протягом лекції.

Іван Гедзик